Značky skútrů

Když byla v roce 1948 založena společnost Honda, největší výrobce motorek na světě byla meta, na kterou si netroufali pomyslet ani ti největší snílci. Díky pověstné japonské preciznosti, špičkové kvalitě a inovativnímu přístupu vznikly modely jako CBR-1000RR, CBR 1100 super blackbird nebo NSR-125 R.

Japonská automobilka, která na domácím trhu aktuálně podává nejvíce motorek, to je Suzuki. S více než stoletou tradicí má na svém kontě celou řadu legendárních strojů, jako je Suzuki Samurai, Suzuki Grand Vitaria II nebo Suzuki SX4. Spojuje je nádherný design, extrémní výkon a hlavně značka, který je skutečným kultem.

Pověstná elegance a divoký temperament, motocykly Aprillia nejsou italské jenom původem. Ačkoli nejsou v Česku příliš rozšířené, zvláště nižší kubatury pravidelně bodují na závodních okruzích. Mezi nejznámější modelové řady patří Dorsoduro, offroad RXV nebo skútr SR 50 street.

Světoznámá francouzská automobilka Peugeot začala motocykly vyrábět již v roce 1903. Poté, co podíl v ní získala Honda, začala se výroba dynamicky rozvíjet a postupně se stala uznávaným hráčem na poli výroby motocyklů. Specializuje se zejména na výrobu skútrů.